Cyfrowa telewizja hotelowa

System cyfrowej telewizji hotelowej

Oferujemy najnowsze rozwiązania technologiczne, do budowy oraz obsługi cyfrowej telewizji naziemnej i satelitarnej w Twoim hotelu.

W dzisiejszym świecie, gdzie najważniejszy jest dostęp do szybkiej i rzetelnej informacji, nie może zabraknąć – w pokojach hotelowych – najwyższej jakości cyfrowego sygnału telewizyjnego. Dostarczamy oraz wykonujemy kompleksową instalację do odbioru, a także transmisji programów satelitarnych: DVB-S/S2, naziemnych DVB-T oraz z innych źródeł, np. kamery CCTV czy odtwarzacza DVD.

Nasza kompleksowa oferta przeznaczona jest zarówno dla małych, średnich, jak i bardzo dużych obiektów. Obejmuje ona m.in.: profesjonalne anteny satelitarne, anteny naziemne odporne na zakłócenia z sygnału LTE, stacje czołowe oraz wzmacniacze z możliwością ich zdalnej kontroli i nadzoru.

Telewizja hotelowa stanowi uzupełnienie oferty, jaką hotel proponuje swoim gościom. Dziś trudno wyobrazić sobie pokój hotelowy bez tzw. kablówki. Zarówno mały, jak i duży obiekt noclegowy powinien zwrócić szczególną uwagę na wysoką jakość sygnału oraz dostępność różnorodnych kanałów telewizyjnych, emitowanych w języku obcym, a także rodzimym.

Lista programów niekodowanych* naziemnych DVB-T, jaką możemy zaproponować, obejmuje (MUX-1, MUX-2, MUX-3, MUX-8): ok. 29 kanałów TV (zależnie od lokalizacji):

*Dostęp do naziemnej TV cyfrowej DVB-T uzależniony jest do nadajników zlokalizowanych na danym obszarze

Proponowane kanały z satelity, przy obecnej konfiguracji sprzętowej (satelity Astra oraz HotBird):

Do odbioru kanałów kodowanych (Canal+ HD/Canal+ Film HD/Canal+ Sport HD/Eurosport 1 HD) konieczna jest karta od dostawcy sygnału) – umowę z NC+/ITI Neovision S.A. podpisuje bezpośrednio hotel. Stację można rozbudować o kolejne moduły satelitarne lub cyfrowe modulatory z możliwością podłączenia DVD, komputera po HDMI.

Opis urządzeń do systemu cyfrowej telewizji hotelowej


W naszych rozwiązaniach stosujemy produkty najwyższej jakości, wykonywane przez jednego z największych europejskich producentów, tj. hiszpańską firmę TELEVES.

Televes jest wiodącą, globalną firmą skupioną na projektowaniu, rozwoju i produkcji urządzeń do dystrybucji usług telekomunikacyjnych w domach oraz budynkach użyteczności publicznej (hoteli, firm, przedsiębiorstw, szkół, apartamentów, szpitali, etc.).

Siedziba firmy mieści się w Santiago de Compostela (Hiszpania), gdzie znajdują się najnowocześniejsze zakłady produkcyjne. W swojej bogatej ofercie – Televes posiada cały wachlarz produktów niezbędnych do prawidłowego zbudowania, wykonania i nadzoru profesjonalnych systemów telewizyjnych: anten naziemnych, profesjonalnych mierników sygnału, nowoczesnych stacji czołowych, wzmacniaczy antenowych, a także budynkowych, kabli, złączy oraz gniazd montażowych.

Televes to synonim rozwiązania „One-Stop-Shop”, pozwalającego na dostarczenie sygnału telewizyjnego do środowiska dowolnego odbiorcy.

Przykładowa konfiguracja systemu cyfrowej telewizji hotelowej TELEVES